Odwiedź nas:

22 722 15 94

Wymiana czy naprawa drzwi?

Drzwi wejściowe do domu pełnią wiele różnych funkcji. Przede wszystkim dbają o bezpieczeństwo domu i o ciepło w nim. Odpowiednio dobrane nadają również całemu budynkowi konkretnego stylu i poniekąd odpowiadają za pierwsze wrażenie jakie o danym domu ma osoba, która do niego wchodzi. Czasami jednak zdarza się, że drzwi zaczynają stwarzać problemy. Co wtedy należy robić?

(więcej…)

Drzwi przesuwne. Co warto wiedzieć?

Coraz więcej osób decyduje się w swoich domach zamontować drzwi przesuwne. Nic w tym dziwnego. Drzwi przesuwne to ogromna oszczędność miejsca, są więc wręcz stworzone do małych mieszkań. Dzięki mechanizmowi przesuwnemu otwarte drzwi nie blokują przejścia do innego pomieszczenia i nie ma ryzyka, że zostanie nimi uderzony ktoś, kto będzie przechodził obok nich podczas otwierania.

(więcej…)

Okna Salamander – dwie dekady na polskim rynku

Okna z tworzyw sztucznych mają już swoją długą historię. Jednak dopiero ostatnie dwie dekady to czas intensywnego rozwoju technologii i odkrywania coraz bardziej innowacyjnych rozwiązań. Dziś liczy się już nie tylko estetyka i trwałość, ale też wiele innych istotnych parametrów, które zapewniają komfort mieszkania.

Polska jakość na europejskim rynku

Salamander Window & Door Systems S.A. to obecna nazwa doskonale prosperującej na polskim rynku firmy, która specjalizuje się w wytwarzaniu profili drzwi i okien. Siedzibą przedsiębiorstwa jest Włocławek. To w nim znajdują się hale mieszczące: 21 linii do wytwarzania profili, 6 linii do okleinowania oraz 2 linie, na których powstają uszczelki.

Obecnie produkcja okien Salamander utrzymuje się na tak wysokim poziomie, że firma jest w stanie zaspokoić potrzeby polskiego rynku oraz znacznej części rynków Zachodniej Europy. Popularność modeli jest najlepszym dowodem polskiej jakości. Okna Salamander potwierdzają ją również certyfikatem ISO 9001 oraz RAL.

Firma funkcjonuje od około 20 lat, systematycznie doskonaląc modele. Co jakiś czas na rynku pojawiają się nowe, lepsze i bardziej funkcjonalne rozwiązania. Do takich zaliczyć można jeden z najnowszych profili klasy premium. Mowa o bluEvolution 82 MD.

Okna Salamander – nowe profile bluEvolution

Popularność okien z PCV jest obecnie bardzo duża – podobnie jak bogaty jest oferowany na rynku ich asortyment. W takich warunkach klienci mają możliwość wybierać te rozwiązania, które najlepiej spełniają ich oczekiwania w odniesieniu do komfortu, funkcjonalności, trwałości czy zdolności izolacyjnych. Na liście cech ważnych dla nowoczesnego klienta figuruje również estetyka i nowoczesne wzornictwo. W odpowiedzi na te oczekiwania na rynku pojawiły się nowe profile bluEvolution 82 MD. Dzięki nim okna Salamander są konkurencyjne wobec innych tego typu produktów. Ich najważniejsze wyróżniki to: sześciokomorowy profil, najwyższe parametry ochrony cieplnej, wysoka izolacja akustyczna oraz duża komora odwodnienia chroniąca wnętrze przed przedostawaniem się wilgoci. Atutem jest też głębiej osadzona szyba, a także wspierająca ją dodatkowa uszczelka, które podnoszą wartość izolacyjną okien.

Fasady aluminiowe, czyli nowoczesne szklane domy

Analizując współczesne budownictwo nietrudno zauważyć, że coraz popularniejsze stają się budynki z przeszklonymi ścianami zewnętrznymi. To nie tylko metoda eksponowania zawartości wnętrz, ale też sposób na większą ilość światła dziennego oraz atrakcyjny, nowoczesny design.

Fasady aluminiowe czy ze szkła?

Słysząc lub czytając o fasadach aluminiowych wyobrażamy sobie wielkie metalowe ściany połyskujące srebrem materiału – chłodne i niekoniecznie przyjazne w odbiorze. W rzeczywistości aluminium stanowi tu jedynie nośnik – oprawę dla wielkich szklanych tafli, które wypełniają specjalnie zaprojektowane ramy. Fasady aluminiowe to konstrukcje przypominające ogrody zimowe, zabudowy tarasów czy duże okna zewnętrzne w domach jednorodzinnych. Tworzące rodzaj stelaża elementy montowane są do zasadniczej konstrukcji budynku, a solidne, specjalnie skonstruowane ramy wypełnia się szybami. Efekt to gigantyczna szklana ściana podzielona na mniejsze powierzchnie aluminiowymi listwami. Fasady aluminiowe nie ustępują trwałością tradycyjnym elewacjom, co jest zasługą zastosowanych materiałów o wyjątkowej wytrzymałości. Nie bez znaczenia jest również konstrukcja samych ram, która korzystnie wpływa na komfort wewnątrz budynku.

Ochrona termiczna, akustyczna i inne warunki komfortu

Współczesne budownictwo w znacznym stopniu opiera się na innowacyjnych technologiach, które były niedostępne kilkadziesiąt lat temu. Stąd też możliwość budowania takich „szklanych domów”, które – pomimo zastosowania kruchego z pozoru materiału – pozostają jasne, ciepłe i ciche, a zarazem bezpieczne. Oczywistym jest, że szklana ściana w biurowcu na wyższej kondygnacji musi gwarantować, że nie zostanie przypadkowo rozbita. W praktyce stosuje się specjalne szyby, odporne na rozbicie, wzmacniane, klejone wielowarstwowo.

Fasady aluminiowe projektowane są i konstruowane podobnie jak stelaże okienne. Dlatego zwraca się w nich uwagę na wysoką szczelność, ochronę termiczną i akustyczną. Zapewniają je stosowane uszczelki oraz specjalne systemy szklenia z wykorzystaniem nawet trzech szyb. To gwarancja energooszczędności i bezpieczeństwa przy zachowaniu nowoczesnego designu.

Drzwi aluminiowe – jak wybrać model zewnętrzny do domu?

Drzwi zewnętrzne to nie tylko wizytówka domu, która ma doskonale integrować się z elewacją. To przede wszystkim element wyposażenia, który zapewnia bezpieczeństwo mieszkańcom oraz ochrona przed warunkami zewnętrznymi. Na co zwracać uwagę podczas wybierania modelu do swojego domu?

Komfort termiczny i bezpieczeństwo

Estetyka drzwi ma dla nas duże znaczenie. Jednak priorytetowymi cechami, na które powinniśmy zwracać uwagę przy ich wyborze są izolacja termiczna i bezpieczeństwo. Każdy z tych dwóch aspektów wpływa znacząco na komfort mieszkania i przynosi dodatkowe korzyści. Szczelne drzwi, które zapobiegają stratom ciepła pozwalają ograniczyć koszty ogrzewania. Dobre zabezpieczenia za to eliminują ryzyko włamań i strat materialnych związanych z wandalizmem czy kradzieżą.

Drzwi aluminiowe spełniają oba warunki, dlatego stanowią doskonały wybór. O izolacyjności termicznej materiału decyduje tzw. współczynnik przenikalności ciepła, którego wartość wskazuje na poziom ochrony wnętrza domu przed niskimi temperaturami na zewnątrz. Optymalna wysokość to maximum 2,6 W/(m²K). Z kolei bezpieczeństwo zapewniają zamki i rygle, w które wyposażone są nasze drzwi aluminiowe. Na życzenie montowane są dodatkowe okucia wzmacniające konstrukcję skrzydła.

Trwałość, funkcjonalność i estetyczny design

W porównaniu do gamy drzwi, jakie mogliśmy kupować pół wieku temu, współczesny asortyment jest o wiele bogatszy i bardziej zróżnicowany. Obok tradycyjnych modeli drewnianych i z PCV znaczącą ofertę stanowią też bezpieczne i bardzo trwałe drzwi aluminiowe.  Takie modele chronią przed nieproszonymi gośćmi, a przede wszystkim są wysoce odporne na akty wandalizmu.

Markowe produkty firmy Reynaers doskonale zdają egzamin zarówno w domach jednorodzinnych, jak i w budynkach zbiorowego zamieszkania. Specyfika drzwi aluminiowych pozwala na dopasowanie typu, kolorystyki i zabezpieczeń modelu do konkretnych potrzeb domu. Dostępne są zarówno skrzydła prawo-, jak i lewostronne, matowe i z połyskiem, metaliczne i odporne na zarysowania, w wybranym kolorze, a nawet stylizowane na drewniane.

Drzwi przesuwne – ekonomiczne wykorzystanie przestrzeni małych wnętrz

Małe mieszkania, typowe dla polskiego budownictwa ostatnich czterech dekad, skłaniają wielu z nas do marzeń o dużym, przestronnym domu z otwartymi wnętrzami. Zanim jednak kupno domu będzie możliwe, by ograniczyć do minimum wykorzystanie przestrzeni, warto zastąpić klasyczne drzwi konstrukcjami przesuwnymi.

Drzwi przesuwne – przestronne przejścia w małych wnętrzach

Podstawową zaletą drzwi przesuwnych jest niemal całkowite wyeliminowanie problemu z zapewnieniem miejsca na ich otwieranie. Konstrukcja, co prawda, wymaga zamontowania specjalnego systemu szyn, ale zazwyczaj biegnie on równolegle do ściany lub okna i zajmuje jedynie kilkanaście centymetrów wnętrza. Takie rozwiązanie pozwala na dużą dowolność w projektowaniu rozmiarów wejścia, bowiem nawet przestronne, wysokie skrzydła nie będą wpływać na funkcjonalność pomieszczenia. Co ciekawe – w zewnętrznych ścianach salonów, które odgradzają wyjście na taras możliwe jest montowanie nawet kilku takich skrzydeł. Dzięki temu w okresie letnich upałów można całkowicie otworzyć pomieszczenie, wpuszczając do niego słońce i świeże powietrze. W przejściach wewnętrznych drzwi przesuwne doskonale zaś sprawdzają się w wąskich korytarzach  – szczególnie, jeśli pomieszczenia ulokowane są po obu stronach.

Jedno- i wielotorowe konstrukcje z aluminium

Drzwi przesuwne wykorzystywane w wyjściach na tarasy to zazwyczaj lekkie i bardzo wytrzymałe konstrukcje z aluminium, wyposażone w specjalnie dopasowane szyby. Możliwości tworzenia takich aluminiowych systemów jest kilka, a wybór właściwego zależy od tego, na ile chcemy dysponować otwartą przestrzenią. Najprostsze modele jednotorowe wyposażone są w pojedynczą szynę i jedno przesuwne skrzydło, które może być chowane w ścianie. Najbardziej rozbudowane modele składają się z czterech torów, umożliwiając montaż kilku samodzielnych, przesuwnych skrzydeł. Nowoczesne, przeszklone drzwi przesuwne gwarantują ekonomiczne zagospodarowanie powierzchni, wysoki komfort użytkowania, a przede wszystkim maksymalne udostępnienie przestrzeni użytkowej budynku. Dzięki takim konstrukcjom można umieścić meble bezpośrednio przy ścianie bez ryzyka, że będą przeszkadzać w wychodzeniu z domu.

Ogrody zimowe na tarasach

Kontakt z zielenią pozwala na wyciszenie i odpoczynek. Dlatego tak bardzo w okresie zimy tęsknimy za naturą, tworząc w ogródkach jej namiastkę z roślin doniczkowych. Alternatywą dla tradycyjnych ogrodów mogą być specjalne aluminiowe zabudowy tarasów, które pozwalają na tworzenie zielonych zakątków.

Ogród zimowy na tarasie

Tradycyjne ogrody zimowe budowane są niezależnie od konstrukcji domu. Wyposaża się je w samodzielne, utwardzone podłoże i obudowuje przeszklonymi ścianami. Pozwala to stworzyć rodzaj niezależnego pawilonu. Takie konstrukcje, wyposażone w odpowiedni system ogrzewania, wentylację, a niekiedy również zraszacze, są idealnym miejscem do uprawy rodzimych i egzotycznych gatunków roślin. Nie zawsze jednak wielkość działki czy charakter domu pozwalają stworzyć taki ogród. Brak miejsca nie oznacza jednak, że trzeba z niego całkowicie zrezygnować. Alternatywą dla wolnostojącego pawilonu może być zabudowa tarasu. Sprowadza się ona do jego ogrodzenia przeszklonymi ścianami oraz wyposażenia w specjalne, dostosowane do konstrukcji budynku zadaszenie. Takie ogrody zimowe mogą powstawać na najwyższej kondygnacji domu, na której przewidziano taras.

Typowe cechy konstrukcji ogrodów zimowych

Nowoczesne ogrody zimowe na tarasach są alternatywą dla klasycznej oranżerii lub pawilonu. Pozwalają stworzyć jasne, szczelne pomieszczenie z dostępem dziennego światła. Są oparte o lekkie, aluminiowe konstrukcje, przez co nie obciążają podstawy budynku i mogą być budowane nawet tam, gdzie nie przewidziano ich w pierwotnym projekcie architektonicznym.

Aluminiowe ogrody zimowe są odporne na warunki atmosferyczne, a dzięki malowaniu proszkowemu nie wymagają dodatkowej konserwacji. Zastosowany system uszczelnień gwarantuje, iż wnętrze utrzyma optymalną dla roślin temperaturę nawet w chłodnych miesiącach roku. Zadaszenie wyposażone jest w rynny odprowadzające wodę deszczową, a w rejonach intensywnych opadów można wybrać specjalne systemy dachowe o wyokrąglonych powierzchniach.

Okna Reynaers – przestronne, jasne i bezpieczne

Światło dzienne jest niezwykle ważne dla naszego komfortu i dobrego samopoczucia. Im mniej mamy z nim kontaktu, tym bardziej jesteśmy skłonni do depresji, zniechęcenia i złego nastroju. Duże okna aluminiowe Reynaers pozwalają wpuścić do domu więcej promieni słonecznych, a przy okazji gwarantują malownicze widoki.

Reynaers – rewelacyjne systemy aluminiowe

Piękny, nowoczesny dom z przeszkloną ścianą salonu lub wyjściem na taras wyposażonym w duże, przesuwne drzwi to marzenie wielu z nas. Niestety stosowane w Polsce technologie budowlane przez wiele lat nie pozwalały na umieszczanie w tradycyjnych ramach szyb o dużej powierzchni. Również szkło o relatywnie małej wytrzymałości nie gwarantowało bezpieczeństwa mieszkańcom i było wyraźną zachętą dla złodziei.

Obecnie jednak do dyspozycji mamy rewelacyjne okna Reynaers. Są wykonane z wytrzymałego, ale lekkiego aluminium, które jest w stanie utrzymać duże, ciężkie szyby o wzmocnionej strukturze. Zaletą konstrukcji aluminiowych ram jest też ich wyjątkowa szczelność. W połączeniu ze specjalnymi szybami gwarantują one minimalne straty ciepła i pełne bezpieczeństwo wnętrz.

Okna z aluminium – dziesiątki możliwości

Okna Reynaers wykonane z aluminium nie tylko są wytrzymałe, ale też mają niewielką wagę w stosunku do podobnych ram drewnianych. To istotna cecha przy projektowaniu elementów o znacznych rozmiarach, które nie powinny obciążać dodatkowo konstrukcji nośnej budynku. Ponadto aluminium jest łatwe w utrzymaniu i nie wymaga specjalistycznej konserwacji, ponieważ wykazuje odporność na korozję, zmienne temperatury i wilgoć. W ramach aluminiowych nie rozwijają się również grzyby, dlatego są one bezpieczne dla osób ze skłonnościami do alergii.

Aluminium nie musi też być nudne. Wbrew stereotypowi mówiącemu, że ramy aluminiowe nie mogą być malowane, w rzeczywistości technologicznie pokrywa się je farbami proszkowymi. Są one o wiele trwalsze od tych tradycyjnych, nie łuszczą się i nie wymagają odświeżania, a ramę zamówić można w takim kolorze, jaki najlepiej komponuje się z elewacją. Okna Reynaers dostępne są w wielu klasach izolacyjności i z rozmaitymi zabezpieczeniami, które spełniają oczekiwania klientów.

Okna aluminiowe – wnętrza wolne od hałasu

Hałas bywa bardzo uciążliwy szczególnie w miastach, w których powszechne jest duże natężenie ruchu ulicznego. Zapewnienie komfortu we wnętrzu domu wymaga zastosowania odpowiednich rozwiązań, które pozwolą odizolować się od nadmiaru dźwięków. Okna aluminiowe doskonale spełnią to zadanie.

Izolacja akustyczna a systemy aluminiowe

Dźwięki przenikają do wnętrz budynku zarówno przez ściany, jak i przez szczeliny konstrukcyjne. Wyciszenie domu wymaga zastosowania takich materiałów budowlanych, które posiadają odpowiedni współczynnik izolacyjności dźwiękowej. Szczególnie wrażliwe miejsca to drzwi, okna oraz strefy połączeń, które nienależycie uszczelnione przepuszczają do wnętrza nadmiar hałasu. Wysoka izolacyjność akustyczna jest cechą, którą wyróżniają się okna aluminiowe znanej i cenionej firmy Reynaers, dodatkowo wyposażone w specjalne szyby. Konstrukcja lekkich, aluminiowych ram jest idealnym połączeniem wszystkich cech wymaganych, by okna zapewniły najwyższy komfort użytkowania domu na co dzień. Poza łatwym utrzymaniem, prostą obsługą i trwałością większość modeli jest również idealną barierą dla zimna i dźwięków.

Skuteczność izolacji akustycznej

Przenikanie dźwięków wymaga zarówno odpowiedniej struktury materiału, jak i szczelin. Okna aluminiowe wykonane są z materiału o wysokim współczynniku przenikalności dźwięków.  Poza odpornymi ramami wyposażone są też w specjalne szyby akustyczne. Duża powierzchnia okien szczególnie sprzyja przenoszeniu zewnętrznych wibracji i hałasów ulicznych, dlatego w konstrukcji stosuje się specjalny rodzaj asymetrycznego, podwójnego szklenia.  Metoda ta polega na zastosowaniu innej grubości szkła na zewnątrz i wewnątrz okna. W miejscach o wyjątkowo dużym natężeniu hałasu można też wykorzystywać okna aluminiowe z wewnętrzną szybą warstwową, pokrytą folią akustyczną PVB. Za szczelność okien odpowiadają również uszczelki akustyczne. Stanowią one uzupełnienie tradycyjnych, centralnych uszczelek. Razem tworzą parę chroniącą przed wilgocią, zimnem i hałasem. Nowoczesne technologicznie konstrukcje Reynaers to gwarancja cichego domu nawet w centrum miasta.

Naprawa okien – Warszawa i jej zapotrzebowanie na usługi

Okna i drzwi są obecnie skomplikowanymi produktami wyposażonymi w nowoczesne zamki i zawiasy oraz systemy zabezpieczeń. Jak wiele mechanicznych konstrukcji, tak i one mogą ulegać awariom, a wówczas wymagają specjalistycznego serwisu. Konserwacja okien i drzwi w nowoczesnym warszawskim budownictwie.

Nowoczesne budownictwo mieszkaniowe jest popularne, a nowe inwestycje deweloperskie dostrzegamy na każdym kroku. W samej tylko stolicy powstają mieszkania np. na Białołęce, na Woli, na Pradze, buduje się osiedle Parki Warszawy, zespół mieszkaniowy Kamińskiego, osiedle Wilga, Zielone Tarasy Wesoła… i dziesiątki innych obiektów. Nowoczesne domy to nowoczesne okna PCV. A te wymagają systematycznej konserwacji, która zapewni im sprawność i niezawodność działania na długie lata. Profesjonalna konserwacja zapobiega między innymi uszkodzeniu funkcji ślizgowej okuć, zużyciu zaczepów i rolek, czy też popękaniu uszczelek na skutek ich wysychania. Użytkownikom z pomocą przychodzi nasza firma, której domeną jest nie tylko sprzedaż, ale również specjalistyczna konserwacja i naprawa okien.

Typowe uszkodzenia okien, które wymagają wsparcia specjalisty

Osoby korzystające ze standardowych rozwiązań nie zawsze potrafią sobie wyobrazić usterki, jakie towarzyszą korzystaniu z nowoczesnych okien. Do najczęściej wykonywanych przez nas prac zalicza się regulacja mechanizmów, czyli usuwanie problemów związanych z poprawnym otwieraniem i zamykaniem. Możliwe jest również zmodyfikowanie konstrukcji w taki sposób, aby otwierała się ona uchylnie, a nie jedynie tradycyjnie. Naprawa okien objąć może również wymianę zużytych uszczelek i usuwanie fizycznych uszkodzeń. Czasem konieczna jest nawet wymiana szyb. Nowoczesne okna wyposażone są często w skomplikowane mechanizmy, które – szczególnie przy nieprawidłowym użytkowaniu – ulegają uszkodzeniom. W takich sytuacjach niezbędna bywa profesjonalna naprawa okien.