Odwiedź nas:

22 722 15 94

Ścianki działowe i ich rola w aranżacji przestrzeni

Kiedy wprowadzamy się do nowego mieszkania, zdarza się nam zmieniać układ ścianek działowych, żeby wnętrze było najlepiej dopasowane do naszych potrzeb. Zaletą ścianek działowych jest to, że bez większych problemów można je wyburzyć, skrócić albo postawić nowe. Takie ścianki wydzielają z przestrzeni pomieszczenia, a zatem są niezwykle istotnym elementem architektury wnętrz. (więcej…)

Okna z PCV a inne materiały – porównanie

Współczesny rynek oferuje klientom możliwość wyboru różnych modeli okien. Jakie okna wybrać?

(więcej…)

Czym kierować się przy zakupie drzwi zewnętrznych?

Osoby budując swój nowy dom stają w końcu przed koniecznością wyboru drzwi wejściowych. Wiele z nich myśli, że czeka ich tylko ocena drzwi pod względem ich wyglądu i wybór modelu idealnie pasującego do elewacji budynku. To nieprawda. Zakupowi drzwi zewnętrznych warto poświęcić dłuższą chwilę i wziąć pod uwagę parametry o wiele istotniejsze niż wygląd. (więcej…)

Styl drzwi zewnętrznych. Co wybrać?

Osoby szukające drzwi zewnętrznych do swojego nowego domu często skupiają się na ich parametrach technicznych. Szukają drzwi, które skutecznie będą zatrzymywały ciepło w domu, a hałas na zewnątrz. Wiele czytają o tym, jaki wpływ na bezpieczeństwo ma dany stopień antywłamaniowości i szukają firmy, która profesjonalnie zamontuje drzwi. Jednak gdy przychodzi do teoretycznie najprostszej rzeczy – wyboru stylu i koloru drzwi okazuje się, że wiele osób nie wie, czego tak naprawdę chce. Przy wyborze drzwi zewnętrznych warto kierować się kilkoma wskazówkami. (więcej…)

Zepsute okno. Kiedy wezwać fachowca?

Wydawać by się mogło, że okno jest tak prostą konstrukcją, że nie ma się w nim co popsuć. Jednak nawet najprostsze mechanizmy z biegiem lat zużywają się lub padają ofiarami uszkodzeń mechanicznych, np. po użyciu wobec nich zbyt dużej siły. Wbrew pozorom naprawa okien jest bardzo pożądaną usługą. Kiedy warto wezwać fachowca, by zajął się naszym oknem? (więcej…)

Zalety posiadania ogrodu zimowego

Ogrody zimowe robią się w Polsce z roku na rok coraz bardziej popularne. I nic w tym dziwnego! Posiadają wiele zalet, dzięki którym życie w danym domu staje się przyjemniejsze i zdrowsze dla całej rodziny. Dzięki ich popularyzacji konkurencja między firmami, które je wykonują jest coraz większa, co skutkuje lepszymi cenami na ich wykonanie. Dlatego też własny ogród zimowy nie jest już szczytem luksusu, może sobie na niego pozwolić także przeciętny Kowalski. (więcej…)

Ogród zimowy. Z roślinnością czy bez?

Coraz więcej osób decyduje się na dobudowanie do swojego domu ogrodu zimowego. W kraju, w którym lato trwa bardzo krótko, szarobure zimowe dni mogą powodować depresję. Zwłaszcza wtedy bardzo ważna dla samopoczucia jest przebywanie w świetle dziennym, bo chociaż na kilka godzin zaznać działania promieni słońca. Stąd właśnie tak popularne zrobiły się ogrody zimowe, w których można zarówno relaksować się przy dobrej książce, jak i stworzyć z nich przyjemne miejsce do pracy. Wiele osób poddaje dyskusji kwestię obecności roślin w ogrodzie zimowym. Czy w dalszym ciągu pełni on te same funkcje, co dawniejsze oranżerie? (więcej…)

Wymiana czy naprawa drzwi?

Drzwi wejściowe do domu pełnią wiele różnych funkcji. Przede wszystkim dbają o bezpieczeństwo domu i o ciepło w nim. Odpowiednio dobrane nadają również całemu budynkowi konkretnego stylu i poniekąd odpowiadają za pierwsze wrażenie jakie o danym domu ma osoba, która do niego wchodzi. Czasami jednak zdarza się, że drzwi zaczynają stwarzać problemy. Co wtedy należy robić?

(więcej…)

Drzwi przesuwne. Co warto wiedzieć?

Coraz więcej osób decyduje się w swoich domach zamontować drzwi przesuwne. Nic w tym dziwnego. Drzwi przesuwne to ogromna oszczędność miejsca, są więc wręcz stworzone do małych mieszkań. Dzięki mechanizmowi przesuwnemu otwarte drzwi nie blokują przejścia do innego pomieszczenia i nie ma ryzyka, że zostanie nimi uderzony ktoś, kto będzie przechodził obok nich podczas otwierania.

(więcej…)

Okna Salamander – dwie dekady na polskim rynku

Okna z tworzyw sztucznych mają już swoją długą historię. Jednak dopiero ostatnie dwie dekady to czas intensywnego rozwoju technologii i odkrywania coraz bardziej innowacyjnych rozwiązań. Dziś liczy się już nie tylko estetyka i trwałość, ale też wiele innych istotnych parametrów, które zapewniają komfort mieszkania.

Polska jakość na europejskim rynku

Salamander Window & Door Systems S.A. to obecna nazwa doskonale prosperującej na polskim rynku firmy, która specjalizuje się w wytwarzaniu profili drzwi i okien. Siedzibą przedsiębiorstwa jest Włocławek. To w nim znajdują się hale mieszczące: 21 linii do wytwarzania profili, 6 linii do okleinowania oraz 2 linie, na których powstają uszczelki.

Obecnie produkcja okien Salamander utrzymuje się na tak wysokim poziomie, że firma jest w stanie zaspokoić potrzeby polskiego rynku oraz znacznej części rynków Zachodniej Europy. Popularność modeli jest najlepszym dowodem polskiej jakości. Okna Salamander potwierdzają ją również certyfikatem ISO 9001 oraz RAL.

Firma funkcjonuje od około 20 lat, systematycznie doskonaląc modele. Co jakiś czas na rynku pojawiają się nowe, lepsze i bardziej funkcjonalne rozwiązania. Do takich zaliczyć można jeden z najnowszych profili klasy premium. Mowa o bluEvolution 82 MD.

Okna Salamander – nowe profile bluEvolution

Popularność okien z PCV jest obecnie bardzo duża – podobnie jak bogaty jest oferowany na rynku ich asortyment. W takich warunkach klienci mają możliwość wybierać te rozwiązania, które najlepiej spełniają ich oczekiwania w odniesieniu do komfortu, funkcjonalności, trwałości czy zdolności izolacyjnych. Na liście cech ważnych dla nowoczesnego klienta figuruje również estetyka i nowoczesne wzornictwo. W odpowiedzi na te oczekiwania na rynku pojawiły się nowe profile bluEvolution 82 MD. Dzięki nim okna Salamander są konkurencyjne wobec innych tego typu produktów. Ich najważniejsze wyróżniki to: sześciokomorowy profil, najwyższe parametry ochrony cieplnej, wysoka izolacja akustyczna oraz duża komora odwodnienia chroniąca wnętrze przed przedostawaniem się wilgoci. Atutem jest też głębiej osadzona szyba, a także wspierająca ją dodatkowa uszczelka, które podnoszą wartość izolacyjną okien.