Odwiedź nas:

22 722 15 94

Od czego zależy izolacyjność termiczna okna?

Okno to nie tylko dbałość o estetykę budynku oraz zapewnienie odpowiedniej ilości światła do wnętrza mieszkania. Istotne znaczenie ma przede wszystkim izolacyjność termiczna. Dlatego przy zakupie produktu trzeba zwrócić uwagę na poziom współczynnika przenikania ciepła. Jakie jeszcze elementy należy uwzględnić? (więcej…)

Co wpływa na bezpieczeństwo drzwi zewnętrznych?

Wybór drzwi zewnętrznych może okazać się niełatwym zadaniem, ponieważ powinien być uwarunkowany kwestiami wizualnymi oraz aspektami bezpieczeństwa. Stanowią one nie tylko wizytówkę domu, ale również chronią jego mieszkańców przed włamywaczami. Co zatem wpływa na bezpieczeństwo drzwi zewnętrznych?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie drzwi zewnętrznych?

Po pierwsze, należy zwrócić uwagę na budowę skrzydła, które powinno odznaczać się wysoką wytrzymałością. Warto wybierać modele, których konstrukcja wykonana jest z metalowych elementów. Jeśli drzwi zewnętrzne posiadają przeszklenia, należy zwrócić uwagę, jaka jest ich odporność na stłuczenia. Nie warto również przesadzać z ich ilością, ponieważ nierzadko stanowi to zachętę dla włamywaczy. Poza budową skrzydła, na bezpieczeństwo drzwi wpływa również jakość ościeżnicy oraz zawiasów i zamków. Okucia muszą być odporne na próby wtargnięcia nieproszonych osób, stąd też produkowane są często ze stali. Warto również zadbać, aby drzwi zewnętrzne zostały wyposażone w dwa zamki, bądź też jeden zamek wielopunktowy.

Nie bez znaczenia jest również klamka, która powinna chronić zamek przez ingerencją w mechanizm. Przede wszystkim, należy wybierać modele, w których niewidoczne są śruby mocujące klamkę do powierzchni skrzydła. Warto również zwrócić uwagę, czy drzwi zewnętrzne zostały wyposażony w dodatkowy rygiel czy zamek, które zwiększają poziom bezpieczeństwa. 

Montaż drzwi a kwestie bezpieczeństwa

Wybór odpowiednich drzwi zewnętrznych to jednak nie wszystko. Aby mogły one spełniać swoje podstawowe funkcje oraz chronić domowników przed intruzami, należy zadbać o ich właściwy montaż. Dla przykładu: źle osadzone skrzydło skutkuje powstawaniem szczelin, które mogą być wykorzystane przez włamywaczy do podważenia. 

Wymiana drzwi. Pięć rzeczy na które trzeba zwrócić uwagę

Przy remoncie domu niemałe wyzwanie stanowi wymiana drzwi. O ich wyborze i montażu decyduje 5 ważnych czynników, natomiast sama estetyka powinna być pozostawiona na sam koniec. Jest to ważny element w przypadku drzwi zewnętrznych, które stanowią wizytówkę domu. 

(więcej…)

Ścianki działowe i ich rola w aranżacji przestrzeni

Kiedy wprowadzamy się do nowego mieszkania, zdarza się nam zmieniać układ ścianek działowych, żeby wnętrze było najlepiej dopasowane do naszych potrzeb. Zaletą ścianek działowych jest to, że bez większych problemów można je wyburzyć, skrócić albo postawić nowe. Takie ścianki wydzielają z przestrzeni pomieszczenia, a zatem są niezwykle istotnym elementem architektury wnętrz. (więcej…)

Okna z PCV a inne materiały – porównanie

Współczesny rynek oferuje klientom możliwość wyboru różnych modeli okien. Jakie okna wybrać?

(więcej…)

Czym kierować się przy zakupie drzwi zewnętrznych?

Osoby budując swój nowy dom stają w końcu przed koniecznością wyboru drzwi wejściowych. Wiele z nich myśli, że czeka ich tylko ocena drzwi pod względem ich wyglądu i wybór modelu idealnie pasującego do elewacji budynku. To nieprawda. Zakupowi drzwi zewnętrznych warto poświęcić dłuższą chwilę i wziąć pod uwagę parametry o wiele istotniejsze niż wygląd. (więcej…)

Styl drzwi zewnętrznych. Co wybrać?

Osoby szukające drzwi zewnętrznych do swojego nowego domu często skupiają się na ich parametrach technicznych. Szukają drzwi, które skutecznie będą zatrzymywały ciepło w domu, a hałas na zewnątrz. Wiele czytają o tym, jaki wpływ na bezpieczeństwo ma dany stopień antywłamaniowości i szukają firmy, która profesjonalnie zamontuje drzwi. Jednak gdy przychodzi do teoretycznie najprostszej rzeczy – wyboru stylu i koloru drzwi okazuje się, że wiele osób nie wie, czego tak naprawdę chce. Przy wyborze drzwi zewnętrznych warto kierować się kilkoma wskazówkami. (więcej…)

Zepsute okno. Kiedy wezwać fachowca?

Wydawać by się mogło, że okno jest tak prostą konstrukcją, że nie ma się w nim co popsuć. Jednak nawet najprostsze mechanizmy z biegiem lat zużywają się lub padają ofiarami uszkodzeń mechanicznych, np. po użyciu wobec nich zbyt dużej siły. Wbrew pozorom naprawa okien jest bardzo pożądaną usługą. Kiedy warto wezwać fachowca, by zajął się naszym oknem? (więcej…)

Zalety posiadania ogrodu zimowego

Ogrody zimowe robią się w Polsce z roku na rok coraz bardziej popularne. I nic w tym dziwnego! Posiadają wiele zalet, dzięki którym życie w danym domu staje się przyjemniejsze i zdrowsze dla całej rodziny. Dzięki ich popularyzacji konkurencja między firmami, które je wykonują jest coraz większa, co skutkuje lepszymi cenami na ich wykonanie. Dlatego też własny ogród zimowy nie jest już szczytem luksusu, może sobie na niego pozwolić także przeciętny Kowalski. (więcej…)

Ogród zimowy. Z roślinnością czy bez?

Coraz więcej osób decyduje się na dobudowanie do swojego domu ogrodu zimowego. W kraju, w którym lato trwa bardzo krótko, szarobure zimowe dni mogą powodować depresję. Zwłaszcza wtedy bardzo ważna dla samopoczucia jest przebywanie w świetle dziennym, bo chociaż na kilka godzin zaznać działania promieni słońca. Stąd właśnie tak popularne zrobiły się ogrody zimowe, w których można zarówno relaksować się przy dobrej książce, jak i stworzyć z nich przyjemne miejsce do pracy. Wiele osób poddaje dyskusji kwestię obecności roślin w ogrodzie zimowym. Czy w dalszym ciągu pełni on te same funkcje, co dawniejsze oranżerie? (więcej…)