Odwiedź nas:

22 722 15 94

Styl drzwi zewnętrznych. Co wybrać?

Osoby szukające drzwi zewnętrznych do swojego nowego domu często skupiają się na ich parametrach technicznych. Szukają drzwi, które skutecznie będą zatrzymywały ciepło w domu, a hałas na zewnątrz. Wiele czytają o tym, jaki wpływ na bezpieczeństwo ma dany stopień antywłamaniowości i szukają firmy, która profesjonalnie zamontuje drzwi. Jednak gdy przychodzi do teoretycznie najprostszej rzeczy – wyboru stylu i koloru drzwi okazuje się, że wiele osób nie wie, czego tak naprawdę chce. Przy wyborze drzwi zewnętrznych warto kierować się kilkoma wskazówkami. (więcej…)

Zepsute okno. Kiedy wezwać fachowca?

Wydawać by się mogło, że okno jest tak prostą konstrukcją, że nie ma się w nim co popsuć. Jednak nawet najprostsze mechanizmy z biegiem lat zużywają się lub padają ofiarami uszkodzeń mechanicznych, np. po użyciu wobec nich zbyt dużej siły. Wbrew pozorom naprawa okien jest bardzo pożądaną usługą. Kiedy warto wezwać fachowca, by zajął się naszym oknem? (więcej…)

Zalety posiadania ogrodu zimowego

Ogrody zimowe robią się w Polsce z roku na rok coraz bardziej popularne. I nic w tym dziwnego! Posiadają wiele zalet, dzięki którym życie w danym domu staje się przyjemniejsze i zdrowsze dla całej rodziny. Dzięki ich popularyzacji konkurencja między firmami, które je wykonują jest coraz większa, co skutkuje lepszymi cenami na ich wykonanie. Dlatego też własny ogród zimowy nie jest już szczytem luksusu, może sobie na niego pozwolić także przeciętny Kowalski. (więcej…)

Ogród zimowy. Z roślinnością czy bez?

Coraz więcej osób decyduje się na dobudowanie do swojego domu ogrodu zimowego. W kraju, w którym lato trwa bardzo krótko, szarobure zimowe dni mogą powodować depresję. Zwłaszcza wtedy bardzo ważna dla samopoczucia jest przebywanie w świetle dziennym, bo chociaż na kilka godzin zaznać działania promieni słońca. Stąd właśnie tak popularne zrobiły się ogrody zimowe, w których można zarówno relaksować się przy dobrej książce, jak i stworzyć z nich przyjemne miejsce do pracy. Wiele osób poddaje dyskusji kwestię obecności roślin w ogrodzie zimowym. Czy w dalszym ciągu pełni on te same funkcje, co dawniejsze oranżerie? (więcej…)

Wymiana czy naprawa drzwi?

Drzwi wejściowe do domu pełnią wiele różnych funkcji. Przede wszystkim dbają o bezpieczeństwo domu i o ciepło w nim. Odpowiednio dobrane nadają również całemu budynkowi konkretnego stylu i poniekąd odpowiadają za pierwsze wrażenie jakie o danym domu ma osoba, która do niego wchodzi. Czasami jednak zdarza się, że drzwi zaczynają stwarzać problemy. Co wtedy należy robić?

(więcej…)

Drzwi przesuwne. Co warto wiedzieć?

Coraz więcej osób decyduje się w swoich domach zamontować drzwi przesuwne. Nic w tym dziwnego. Drzwi przesuwne to ogromna oszczędność miejsca, są więc wręcz stworzone do małych mieszkań. Dzięki mechanizmowi przesuwnemu otwarte drzwi nie blokują przejścia do innego pomieszczenia i nie ma ryzyka, że zostanie nimi uderzony ktoś, kto będzie przechodził obok nich podczas otwierania.

(więcej…)

Okna Salamander – dwie dekady na polskim rynku

Okna z tworzyw sztucznych mają już swoją długą historię. Jednak dopiero ostatnie dwie dekady to czas intensywnego rozwoju technologii i odkrywania coraz bardziej innowacyjnych rozwiązań. Dziś liczy się już nie tylko estetyka i trwałość, ale też wiele innych istotnych parametrów, które zapewniają komfort mieszkania.

Polska jakość na europejskim rynku

Salamander Window & Door Systems S.A. to obecna nazwa doskonale prosperującej na polskim rynku firmy, która specjalizuje się w wytwarzaniu profili drzwi i okien. Siedzibą przedsiębiorstwa jest Włocławek. To w nim znajdują się hale mieszczące: 21 linii do wytwarzania profili, 6 linii do okleinowania oraz 2 linie, na których powstają uszczelki.

Obecnie produkcja okien Salamander utrzymuje się na tak wysokim poziomie, że firma jest w stanie zaspokoić potrzeby polskiego rynku oraz znacznej części rynków Zachodniej Europy. Popularność modeli jest najlepszym dowodem polskiej jakości. Okna Salamander potwierdzają ją również certyfikatem ISO 9001 oraz RAL.

Firma funkcjonuje od około 20 lat, systematycznie doskonaląc modele. Co jakiś czas na rynku pojawiają się nowe, lepsze i bardziej funkcjonalne rozwiązania. Do takich zaliczyć można jeden z najnowszych profili klasy premium. Mowa o bluEvolution 82 MD.

Okna Salamander – nowe profile bluEvolution

Popularność okien z PCV jest obecnie bardzo duża – podobnie jak bogaty jest oferowany na rynku ich asortyment. W takich warunkach klienci mają możliwość wybierać te rozwiązania, które najlepiej spełniają ich oczekiwania w odniesieniu do komfortu, funkcjonalności, trwałości czy zdolności izolacyjnych. Na liście cech ważnych dla nowoczesnego klienta figuruje również estetyka i nowoczesne wzornictwo. W odpowiedzi na te oczekiwania na rynku pojawiły się nowe profile bluEvolution 82 MD. Dzięki nim okna Salamander są konkurencyjne wobec innych tego typu produktów. Ich najważniejsze wyróżniki to: sześciokomorowy profil, najwyższe parametry ochrony cieplnej, wysoka izolacja akustyczna oraz duża komora odwodnienia chroniąca wnętrze przed przedostawaniem się wilgoci. Atutem jest też głębiej osadzona szyba, a także wspierająca ją dodatkowa uszczelka, które podnoszą wartość izolacyjną okien.

Fasady aluminiowe, czyli nowoczesne szklane domy

Analizując współczesne budownictwo nietrudno zauważyć, że coraz popularniejsze stają się budynki z przeszklonymi ścianami zewnętrznymi. To nie tylko metoda eksponowania zawartości wnętrz, ale też sposób na większą ilość światła dziennego oraz atrakcyjny, nowoczesny design.

Fasady aluminiowe czy ze szkła?

Słysząc lub czytając o fasadach aluminiowych wyobrażamy sobie wielkie metalowe ściany połyskujące srebrem materiału – chłodne i niekoniecznie przyjazne w odbiorze. W rzeczywistości aluminium stanowi tu jedynie nośnik – oprawę dla wielkich szklanych tafli, które wypełniają specjalnie zaprojektowane ramy. Fasady aluminiowe to konstrukcje przypominające ogrody zimowe, zabudowy tarasów czy duże okna zewnętrzne w domach jednorodzinnych. Tworzące rodzaj stelaża elementy montowane są do zasadniczej konstrukcji budynku, a solidne, specjalnie skonstruowane ramy wypełnia się szybami. Efekt to gigantyczna szklana ściana podzielona na mniejsze powierzchnie aluminiowymi listwami. Fasady aluminiowe nie ustępują trwałością tradycyjnym elewacjom, co jest zasługą zastosowanych materiałów o wyjątkowej wytrzymałości. Nie bez znaczenia jest również konstrukcja samych ram, która korzystnie wpływa na komfort wewnątrz budynku.

Ochrona termiczna, akustyczna i inne warunki komfortu

Współczesne budownictwo w znacznym stopniu opiera się na innowacyjnych technologiach, które były niedostępne kilkadziesiąt lat temu. Stąd też możliwość budowania takich „szklanych domów”, które – pomimo zastosowania kruchego z pozoru materiału – pozostają jasne, ciepłe i ciche, a zarazem bezpieczne. Oczywistym jest, że szklana ściana w biurowcu na wyższej kondygnacji musi gwarantować, że nie zostanie przypadkowo rozbita. W praktyce stosuje się specjalne szyby, odporne na rozbicie, wzmacniane, klejone wielowarstwowo.

Fasady aluminiowe projektowane są i konstruowane podobnie jak stelaże okienne. Dlatego zwraca się w nich uwagę na wysoką szczelność, ochronę termiczną i akustyczną. Zapewniają je stosowane uszczelki oraz specjalne systemy szklenia z wykorzystaniem nawet trzech szyb. To gwarancja energooszczędności i bezpieczeństwa przy zachowaniu nowoczesnego designu.

Drzwi aluminiowe – jak wybrać model zewnętrzny do domu?

Drzwi zewnętrzne to nie tylko wizytówka domu, która ma doskonale integrować się z elewacją. To przede wszystkim element wyposażenia, który zapewnia bezpieczeństwo mieszkańcom oraz ochrona przed warunkami zewnętrznymi. Na co zwracać uwagę podczas wybierania modelu do swojego domu?

Komfort termiczny i bezpieczeństwo

Estetyka drzwi ma dla nas duże znaczenie. Jednak priorytetowymi cechami, na które powinniśmy zwracać uwagę przy ich wyborze są izolacja termiczna i bezpieczeństwo. Każdy z tych dwóch aspektów wpływa znacząco na komfort mieszkania i przynosi dodatkowe korzyści. Szczelne drzwi, które zapobiegają stratom ciepła pozwalają ograniczyć koszty ogrzewania. Dobre zabezpieczenia za to eliminują ryzyko włamań i strat materialnych związanych z wandalizmem czy kradzieżą.

Drzwi aluminiowe spełniają oba warunki, dlatego stanowią doskonały wybór. O izolacyjności termicznej materiału decyduje tzw. współczynnik przenikalności ciepła, którego wartość wskazuje na poziom ochrony wnętrza domu przed niskimi temperaturami na zewnątrz. Optymalna wysokość to maximum 2,6 W/(m²K). Z kolei bezpieczeństwo zapewniają zamki i rygle, w które wyposażone są nasze drzwi aluminiowe. Na życzenie montowane są dodatkowe okucia wzmacniające konstrukcję skrzydła.

Trwałość, funkcjonalność i estetyczny design

W porównaniu do gamy drzwi, jakie mogliśmy kupować pół wieku temu, współczesny asortyment jest o wiele bogatszy i bardziej zróżnicowany. Obok tradycyjnych modeli drewnianych i z PCV znaczącą ofertę stanowią też bezpieczne i bardzo trwałe drzwi aluminiowe.  Takie modele chronią przed nieproszonymi gośćmi, a przede wszystkim są wysoce odporne na akty wandalizmu.

Markowe produkty firmy Reynaers doskonale zdają egzamin zarówno w domach jednorodzinnych, jak i w budynkach zbiorowego zamieszkania. Specyfika drzwi aluminiowych pozwala na dopasowanie typu, kolorystyki i zabezpieczeń modelu do konkretnych potrzeb domu. Dostępne są zarówno skrzydła prawo-, jak i lewostronne, matowe i z połyskiem, metaliczne i odporne na zarysowania, w wybranym kolorze, a nawet stylizowane na drewniane.

Drzwi przesuwne – ekonomiczne wykorzystanie przestrzeni małych wnętrz

Małe mieszkania, typowe dla polskiego budownictwa ostatnich czterech dekad, skłaniają wielu z nas do marzeń o dużym, przestronnym domu z otwartymi wnętrzami. Zanim jednak kupno domu będzie możliwe, by ograniczyć do minimum wykorzystanie przestrzeni, warto zastąpić klasyczne drzwi konstrukcjami przesuwnymi.

Drzwi przesuwne – przestronne przejścia w małych wnętrzach

Podstawową zaletą drzwi przesuwnych jest niemal całkowite wyeliminowanie problemu z zapewnieniem miejsca na ich otwieranie. Konstrukcja, co prawda, wymaga zamontowania specjalnego systemu szyn, ale zazwyczaj biegnie on równolegle do ściany lub okna i zajmuje jedynie kilkanaście centymetrów wnętrza. Takie rozwiązanie pozwala na dużą dowolność w projektowaniu rozmiarów wejścia, bowiem nawet przestronne, wysokie skrzydła nie będą wpływać na funkcjonalność pomieszczenia. Co ciekawe – w zewnętrznych ścianach salonów, które odgradzają wyjście na taras możliwe jest montowanie nawet kilku takich skrzydeł. Dzięki temu w okresie letnich upałów można całkowicie otworzyć pomieszczenie, wpuszczając do niego słońce i świeże powietrze. W przejściach wewnętrznych drzwi przesuwne doskonale zaś sprawdzają się w wąskich korytarzach  – szczególnie, jeśli pomieszczenia ulokowane są po obu stronach.

Jedno- i wielotorowe konstrukcje z aluminium

Drzwi przesuwne wykorzystywane w wyjściach na tarasy to zazwyczaj lekkie i bardzo wytrzymałe konstrukcje z aluminium, wyposażone w specjalnie dopasowane szyby. Możliwości tworzenia takich aluminiowych systemów jest kilka, a wybór właściwego zależy od tego, na ile chcemy dysponować otwartą przestrzenią. Najprostsze modele jednotorowe wyposażone są w pojedynczą szynę i jedno przesuwne skrzydło, które może być chowane w ścianie. Najbardziej rozbudowane modele składają się z czterech torów, umożliwiając montaż kilku samodzielnych, przesuwnych skrzydeł. Nowoczesne, przeszklone drzwi przesuwne gwarantują ekonomiczne zagospodarowanie powierzchni, wysoki komfort użytkowania, a przede wszystkim maksymalne udostępnienie przestrzeni użytkowej budynku. Dzięki takim konstrukcjom można umieścić meble bezpośrednio przy ścianie bez ryzyka, że będą przeszkadzać w wychodzeniu z domu.