Blog - Strona 1

Jeżeli są Państwo zainteresowani nowościami w branży stolarki otworowej lub chcą być na bieżąco z naszą ofertą, zachęcamy do śledzenia naszego bloga. Znajdą tu Państwo wiele ciekawych informacji technicznych na temat ogrodów zimowych, okien Salamander, drzwi panelowych i przesuwnych oraz innych rozwiązań, a także mnóstwo interesujących inspiracji i wyczerpujące odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące naszych produktów.

regulowanie okna

Jak regulować okna?

Każde okno powoli zużywa się pod wpływem otwierania i zamykania, a także na skutek oddziaływania warunków atmosferycznych, czyli promieniowania UV, wilgoci, zmian temperatur. Okna, szczególnie te o większych rozmiarach, mają też tendencję do opadania. Właściwie już po pierwszych kilku miesiącach od zamontowania można zauważyć, że okna zmieniły pozycję. Dlatego też regulacja okuć okiennych to jeden […]

drzwi

Firma Adeco – lider w zakresie produkcji drzwi zewnętrznych

Drzwi zewnętrzne muszą być nie tylko trwałe, szczelne i wytrzymałe, ale również estetyczne. Stanowią wizytówkę domu lub mieszkania, a jednocześnie chronią wnętrze przed czynnikami atmosferycznymi oraz dostępem niepowołanych osób. W tym przypadku warto postawić na niezawodne, sprawdzone i przetestowane rozwiązania.

Zamek i klucze

Klasy odporności antywłamaniowej drzwi

Zgodnie z obecnie obowiązującymi w naszym kraju przepisami wszystkie rodzaje drzwi antywłamaniowych muszą obowiązkowo spełniać unijną normę PN-EN 1627:201, która konkretnie dotyczy nie tylko drzwi, ale także między innymi okien, ścian osłonowych, krat oraz żaluzji.

ogrody zimowe

5 najpiękniejszych ogrodów zimowych na świecie

Ogrody zimowe planowane są najczęściej już na etapie projektowym budynku. Mimo częstych błędów związanych z określeniem czym właściwie są i mylenia ich z innymi obiektami, koniecznie należy zaznaczyć, że stanowią one integralną część domu. Jest to część całkowicie oszklona. Większość osób wykorzystuje ją w charakterze miejsca do relaksu, zażywania kąpieli słonecznych, nawet w chłodniejsze dni […]

zimowy ogrod

Jakie rośliny sprawdzą się w ogrodach zimowych?

Ogród zimowy to miejsce, które może przekształcić się w prawdziwy rezerwuar roślin. Aby jednak tak się stało trzeba dobrać gatunki, które poradzą sobie w panujących we wnętrzu warunkach.

przepuszczalność okna

Od czego zależy izolacyjność termiczna okna?

Okno to nie tylko dbałość o estetykę budynku oraz zapewnienie odpowiedniej ilości światła do wnętrza mieszkania. Istotne znaczenie ma przede wszystkim izolacyjność termiczna. Dlatego przy zakupie produktu trzeba zwrócić uwagę na poziom współczynnika przenikania ciepła. Jakie jeszcze elementy należy uwzględnić?