Odwiedź nas:

22 722 15 94

Blog

Jeżeli są Państwo zainteresowani nowościami w branży stolarki otworowej lub chcą być na bieżąco z naszą ofertą, zachęcamy do śledzenia naszego bloga. Znajdą tu Państwo wiele ciekawych informacji technicznych na temat ogrodów zimowych, okien Salamander, drzwi panelowych i przesuwnych oraz innych rozwiązań, a także mnóstwo interesujących inspiracji i wyczerpujące odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące naszych produktów.

przepuszczalność okna

Od czego zależy izolacyjność termiczna okna?

Okno to nie tylko dbałość o estetykę budynku oraz zapewnienie odpowiedniej ilości światła do wnętrza mieszkania. Istotne znaczenie ma przede wszystkim izolacyjność termiczna. Dlatego przy zakupie produktu trzeba zwrócić uwagę na poziom współczynnika przenikania ciepła. Jakie jeszcze elementy należy uwzględnić?

kwestie bezpieczeństwa

Co wpływa na bezpieczeństwo drzwi zewnętrznych?

Wybór drzwi zewnętrznych może okazać się niełatwym zadaniem, ponieważ powinien być uwarunkowany kwestiami wizualnymi oraz aspektami bezpieczeństwa. Stanowią one nie tylko wizytówkę domu, ale również chronią jego mieszkańców przed włamywaczami. Co zatem wpływa na bezpieczeństwo drzwi zewnętrznych? Na co zwrócić uwagę przy zakupie drzwi zewnętrznych? Po pierwsze, należy zwrócić uwagę na budowę skrzydła, które powinno […]

GettyImages 1138823642

Wymiana drzwi. Pięć rzeczy na które trzeba zwrócić uwagę

Przy remoncie domu niemałe wyzwanie stanowi wymiana drzwi. O ich wyborze i montażu decyduje 5 ważnych czynników, natomiast sama estetyka powinna być pozostawiona na sam koniec. Jest to ważny element w przypadku drzwi zewnętrznych, które stanowią wizytówkę domu. 

ścianki działowe w aranżacji wnętrza

Ścianki działowe i ich rola w aranżacji przestrzeni

Kiedy wprowadzamy się do nowego mieszkania, zdarza się nam zmieniać układ ścianek działowych, żeby wnętrze było najlepiej dopasowane do naszych potrzeb. Zaletą ścianek działowych jest to, że bez większych problemów można je wyburzyć, skrócić albo postawić nowe. Takie ścianki wydzielają z przestrzeni pomieszczenia, a zatem są niezwykle istotnym elementem architektury wnętrz.

PCV - obraz

Okna z PCV a inne materiały – porównanie

Współczesny rynek oferuje klientom możliwość wyboru różnych modeli okien. Jakie okna wybrać?

drzwi zewnętrzne

Czym kierować się przy zakupie drzwi zewnętrznych?

Osoby budując swój nowy dom stają w końcu przed koniecznością wyboru drzwi wejściowych. Wiele z nich myśli, że czeka ich tylko ocena drzwi pod względem ich wyglądu i wybór modelu idealnie pasującego do elewacji budynku. To nieprawda. Zakupowi drzwi zewnętrznych warto poświęcić dłuższą chwilę i wziąć pod uwagę parametry o wiele istotniejsze niż wygląd.